Hela texten kan du läsa i papperstidningen eller e-tidningen. Du som prenumererar på papperstidningen (priset är 161 kronor/månaden) får dessutom den digitala tidningen på köpet. Du kan också välja att enbart prenumerera på e-tidningen (priset är 89 kronor/månaden). Ladda ner vår app ”Lysekilsposten” för iOS eller Android för att se bilder och kompletta artiklar.
Vill du också ha tidningen? Gör så som allt fler och mejla namn, adress och telefonnummer samt hur länge du vill ha tidningen till prenumeration@lysekilsposten.se Du kan också beställa en prenumeration här. Det går dessutom att köpa digitala lösnummer på: https://lysekilsposten.buyandread.com/wl/index.htm

Skönsång från publiken när allsången tog fart.
Foto: Johanna Svensson
Glada elever dansade in julen
Många ville uppträda på julavslutningen
2017-12-22
”Nu är det jul igen och nu är det jul igen och julen varar än till påska”. Sången ekar genom korridorerna på Gullmarsskolan. Det nalkas nämligen julavslutning för grundskolan, i den stora Aulan.





